Rozwiązania dla serwerowni

Rozwiązania dla serwerowni

Urządzenia GSMTRONIK znajdują wiele zastosowań poprawiających bezpieczeństwo i zapewniających stabilną pracę serwerowni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Czytaj dalej »

Sterowanie klimatyzacją ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem daje nam szerokie możliwości utrzymania  odpowiedniego komfortu w dedykowanych pomieszczeniach. Możliwość zdalnego sterowania gwarantuje uzyskanie wysokich oszczędności  zużytej energii i trwałości zainstalowanych urządzeń.  Możliwości sprawdzenia w każdym momencie parametrów klimatycznych obiektu i system powiadamiania sms/email to optymalne zabezpieczenie naszej własności.

Dowiedz się więcej »

STEROWANIE GSM

STEROWANIE GSM

Sterowanie GSM –  dajemy Państwu możliwość sterowania każdym urządzeniem -klimatyzacja, kotłownia, brama wjazdowa, oświetlenie, kolektory i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą modeli GSMTRONIK. Jeżeli  żadna wersja nie spełnia oczekiwań specjalizujemy się w wykonaniach dedykowanych  na Państwa życzenie. Oferujemy szeroki zakres zastosowań, które uczynią Twoje życie łatwiejszym.

Czytaj dalej »

Wpisując w przeglądarce adres: http://185.15.83.6 (login i hasło: admin/admin) mogą Państwo sprawdzić możliwości naszego układu.

(Jest to sterownik pokazowy, pracujący w siedzibie naszej firmy).

info_dzial_handlowy

W sprawie zapytań ofertowych, pomocy w doborze sterowników i akcesoriów prosimy o kontakt z działem handlowym: biuro@ralph.pl

 

 •  MONITORING SERWEROWNI

Pomieszczenie serwerowni ze względu na stawiane mu wymogi musi być odpowiednie monitorowane jak również sterowane. Wysokie temperatury panujące w wspomnianym pomieszczeniu wymagają odpowiedniej kontroli i zarządzania dzięki zastosowaniu produktów z serii GSMTRONIK w prosty i tani sposób można zabezpieczyć serwerownie przed skutkiem nieprzewidzianych zdarzeń.

Utrzymanie odpowiedniej ściśle określonej temperatury i/lub wilgotności w pomieszczeniach serwerowych jest priorytetem zapewniającym bezproblemową pracę całego systemu. Poniżej przedstawiamy przykładowe zastosowania urządzeń serii GSMTRONIK wykorzystywanych do monitoringu i sterowania w pomieszczeniach serwerowni.

ZABEZPIECZENIE SERWEROWNI

Zabezpieczenie serwerowni

Zabezpieczenie serwerowni

Dzięki zastosowaniu układów GSMTRONIK możemy zabezpieczyć serwerownie stosując konkretne czujniki umożliwiające kontrole pomieszczenia np.:

 • czujnik zalania – obecność wody w pomieszczeniu
 • przekaźnik zaniku napięcia – brak zasilania
 • kontaktron – nieautoryzowane wejście do pomieszczenia
 • i wiele innych

Opisywany przykład zastosowania został wyposażony w:

 1. Przekaźnik zaniku napięcia sieciowego
 2. Akumulator żelowy podtrzymujący pracę urządzenia w przypadku zaniku napięcia
 3. Czujniki temperatury kontrolujące temperaturę w pomieszczeniu a tym samym poprawną pracę klimatyzacji
 4. Czujniki zalania informujące w przypadku wykrycia cieczy
 5. Czujnik ruchu informacja o przebywaniu w pomieszczeniu osoby nieuprawnionej.

                                                                                                                           KLIMATYZATOR AWARYJNY

Sterowanie pracą klimatyzatora awaryjnego serwerowni

Klimatyzator awaryjny

Problem z klimatyzatorem w serwerowni dla nas to nie powód do niepokoju dzięki zastosowaniu układu GSMTRONIK otrzymują Państwo informację o zaistniałej sytuacji dodatkowo układ może automatycznie załączyć klimatyzator awaryjny (rezerwowy) znajdujący się w serwerowni. W opisywanym przykładzie mamy pomieszczenie w którym znajdują się dwa klimatyzatory (1 i 2), kontrola pracy klimatyzatorów odbywa się za pomocą czujników temperatury (T1 i T2) podwyższenie się temperatury w pomieszczeniu powyżej granicznej np. +25° C spowoduje wysyłkę wiadomości SMS i/lub e-mail do zainteresowanych osób o zaistniałym zdarzeniu, to podwyższenie temperatury będzie jednoznaczne z awarią któregoś z klimatyzatorów 1 lub 2, w tym momencie kontrolę przejmuje układ GSMTRONIK który dzięki funkcji AUTOTERMOSTAT automatycznie załączy drugi niedziałający klimatyzator. Czujnik wilgotności W1 pełni rolę informacyjną.

     NAPRZEMIENNA PRACA KLIMATYZATORÓW

Naprzemienna praca klimatyzatorów w serwerowni

Naprzemienna praca klimatyzatorów

Praca naprzemienna jest znakomitym rozwiązaniem dla serwerowni w których działają więcej niż jeden klimatyzator, dzięki sterowaniu mamy możliwość kontroli „zużycia” klimatyzatora. Sterowanie realizowane jest dzięki zastosowaniu w urządzeniu GSMTRONIK funkcji AUTOTIMER mamy możliwość ustawienia tygodniowego harmonogramu pracy klimatyzacji. W opisywanym przykładowym modelu w pomieszczeniu znajdują się dwie grupy klimatyzatorów K1 i K2, sterowanie tymi klimatyzatorami odbywa się dzięki zastosowaniu nadajnika podczerwieni dedykowanego do układu GSMTRONIK. Dzięki funkcji AUTOTIMER jesteśmy w stanie ustawić automatyczne sterowanie pracą klimatyzacji w pomieszczeniu np.:

grupa K1 zostaje załączona w poniedziałek o godzinie 8:00, a wyłączona w wtorek o godzinie 8:00

grupa K2 zostaje wyłączona w poniedziałek o godzinie 7:45, a załączona w wtorek o godzinie 8:15.

Oprócz możliwości sterowania pracą klimatyzacji z poziomu harmonogramu dzięki zastosowaniu układu GSMTRONIK posiadamy możliwość zabezpieczenia pomieszczenia serwerowni przed zbyt wysoką temperaturą, w takim przypadku po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury progowej zostanie załączony klimatyzator / grupa klimatyzatorów które w danej chwili pojawienia się sytuacji niebezpiecznej nie działają.

PODGLĄD DANYCH POMIAROWYCH

Układ GSMTRONIK v. 1.03 i 1.03 LCD umożliwia podgląd danych pomiarowych z czujników temperatury / wilgotności bez potrzeby stosowania dodatkowych rejestratorów pomiarowych, wyniki pomiarów przedstawione są w formie czytelnego i łatwego w obsłudze wykresu z danymi.

Bez tytułu

Graficzna prezentacja pomiarów temperatury

 

 

 

 GSMTRONIK – strona główna