Rozwiązania dla serwerowni

Rozwiązania dla serwerowni

Urządzenia GSMTRONIK znajdują wiele zastosowań poprawiających bezpieczeństwo i zapewniających stabilną pracę serwerowni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Czytaj dalej »

Sterowanie klimatyzacją  ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem daje nam szerokie możliwości utrzymania  odpowiedniego komfortu w dedykowanych pomieszczeniach. Możliwość zdalnego sterowania gwarantuje uzyskanie wysokich oszczędności  zużytej energii i trwałości zainstalowanych urządzeń.  Możliwości sprawdzenia w każdym momencie parametrów klimatycznych obiektu i system powiadamiania sms/email to optymalne zabezpieczenie naszej własności.

Dowiedz się więcej »

STEROWANIE GSM

STEROWANIE GSM

Sterowanie GSM –  dajemy Państwu możliwość sterowania każdym urządzeniem -klimatyzacja, kotłownia, brama wjazdowa, oświetlenie, kolektory i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą modeli GSMTRONIK. Jeżeli  żadna wersja nie spełnia oczekiwań specjalizujemy się w wykonaniach dedykowanych  na Państwa życzenie. Oferujemy szeroki zakres zastosowań, które uczynią Twoje życie łatwiejszym.

Czytaj dalej »

STEROWANIE KLIMATYZACJĄ

GSM KLIMATYZACJA

Zdalne sterowanie klimatyzacją

Klimatyzacja stała się na tyle powszechna, że każdy z nas ma z nią do czynienia nie tylko w biurowcach, halach produkcyjnych, ale także w domach jednorodzinnych, w domkach letniskowych i tu z pomocą przychodzi układ GSMTRONIK, który pozwala nam na kontrolę nad pracą klimatyzacji w wyżej wymienionych obiektach. Możliwości jakie posiada układ do sterowania pracą urządzeń są następujące:

  • sterowania naprzemiennie klimatyzacją sterowaną podczerwienią
  • sterowania naprzemienne klimatyzacja za pomocą styku zwiernego
  • automatyczne dołączenie klimatyzatora dodatkowego po przekroczeniu zadanej temperatury
  • włączenie dodatkowych urządzeń wentylacyjnych po przekroczeniu parametrów
  • zdalny reset klimatyzatora
  • informacja o awarii zasilania, zalaniu,
  • o wszystkich zagrożeniach informuje poprzez SMS lub e-mail – zależne od wersji
  • wersja GLAN oferuje możliwość sterowania i podglądu przez WWW

Poniżej zostały przedstawione przykładowe zastosowania oraz sposoby rozwiązania zadań instalacyjnych. Napisz do nas jakie rozwiązanie potrzebujesz – dobierzemy odpowiedni zestaw, przekażemy wymagany układ ewentualnych połączeń – zdalnie zaprogramujemy układ.

 

NAPRZEMIENNA PRACA KLIMATYZATORÓW – sterowanie poprzez port podczerwieni

Sterowanie klimatyzacją sterownik GSM - IRDA

Praca naprzemienna klimatyzatorów

Budynek jest wyposażony w dwie pary klimatyzatorów A i B, których sterowanie odbywa się  za pomocą pilota podczerwieni.

Zadaniem systemu  jest naprzemienne sterowanie pracą  klimatyzatorów A i B. Dzięki zastosowaniu układu GSMTRONIK mamy możliwość zaprogramowania harmonogramu pracy klimatyzatorów w pomieszczeniu/ach.

Odczyt z czujników temperatury oraz ustawienie temperatur progowych pozwala automatycznie sterować klimatyzatorami.

Modułem odpowiedzialnym za automatyczne sterowanie pracą klimatyzacji jest moduł IRDA, dzięki któremu mamy możliwość kontroli klimatyzacji w naszym pomieszczeniu. W przypadku przekroczenia zadanego progu temperatury system AUTOIRDA – włączy automatycznie dodatkowy klimatyzator. GSMTRONIK umożliwia oczywiście zdalne sterowanie poszczególnymi grupami klimatyzatorów z poziomu wiadomości tekstowych SMS lub panelu administracyjnego.

 

KLIMATYZATOR AWARYJNY (REZERWOWY) – sterowanie poprzez port podczerwieni

Uruchamianie klimatyzatora rezerwowego za pomocą podczerwieni

Klimatyzator awaryjny

Pomieszczenie zawiera dwa klimatyzatory A i B. Sterowanie odbywa się poprzez port podczerwieni, zakładamy że priorytetem w naszym pomieszczeniu jest utrzymanie temperatury poniżej 20 °C , w przypadku gdy jeden klimatyzator nie będzie w stanie utrzymać parametrów po przekroczeniu zaprogramowanego granicznego progu temperatury zostaje automatycznie załączony drugi (rezerwowy) klimatyzator.

Przedstawione przykłady mają charakter poglądowy, jesteśmy w stanie wykonać układ pod indywidualne wytyczne wystarczy do nas zadzwonić lub napisać z problemem. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

GSMTRONIK.PL – strona glówna