Rozwiązania dla serwerowni

Rozwiązania dla serwerowni

Urządzenia GSMTRONIK znajdują wiele zastosowań poprawiających bezpieczeństwo i zapewniających stabilną pracę serwerowni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Czytaj dalej »

Sterowanie klimatyzacją  ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją ogrzewaniem.

Sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem daje nam szerokie możliwości utrzymania  odpowiedniego komfortu w dedykowanych pomieszczeniach. Możliwość zdalnego sterowania gwarantuje uzyskanie wysokich oszczędności  zużytej energii i trwałości zainstalowanych urządzeń.  Możliwości sprawdzenia w każdym momencie parametrów klimatycznych obiektu i system powiadamiania sms/email to optymalne zabezpieczenie naszej własności.

Dowiedz się więcej »

STEROWANIE GSM

STEROWANIE GSM

Sterowanie GSM –  dajemy Państwu możliwość sterowania każdym urządzeniem -klimatyzacja, kotłownia, brama wjazdowa, oświetlenie, kolektory i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą modeli GSMTRONIK. Jeżeli  żadna wersja nie spełnia oczekiwań specjalizujemy się w wykonaniach dedykowanych  na Państwa życzenie. Oferujemy szeroki zakres zastosowań, które uczynią Twoje życie łatwiejszym.

Czytaj dalej »

STEROWANIE OGRZEWANIEM.

Każdy z nas ma system ogrzewania, który wraz z systemem sterowania daje nam możliwość uzyskania odpowiednich parametrów w danym pomieszczeniu. Zwracamy szczególną uwagę na praktyczność takiego układu oraz możliwości i cenę.  Nasza propozycja jest idealnym rozwiązaniem dla wszelkich układów i systemów grzewczych. W pomieszczeniach które chcemy sterować instalujemy wyłącznie czujniki temperatury – tym samym oszczędzamy sporą sumę na drogie i niefunkcjonalne sterowniki naścienne. Czy zauważyłeś że sterownik temperatury jaki posiadasz ma dużo funkcji z których nie korzystasz? Czy pamiętasz jak zmienić ustawienia programu czy szukasz instrukcji? co z ustawieniami po zaniku napięcia? Jak często w ciągu sezonu zmieniasz ustawienia?

Czujniki temperatury są połączone przewodowo (lub w wersji Funk – bezprzewodowo) z układem GSMTRONIK – GLAN. Układ posiada wbudowane przekaźniki dla każdego obwodu i w połączeniu z układami hydraulicznymi i piecem gazowym steruje według naszych ustawień całym układem. Idealnym rozwiązaniem w nowych instalacjach jest stosowanie rozdzielaczy hydraulicznych przystosowanych do głowic termicznych dla poszczególnych obwodów.

Nasz układ posiada nowatorskie rozwiązanie dla  instalacji w których występują pompy obiegowe .Jeżeli w pomieszczeniach z danej strefy zostanie osiągnięta temperatura układ wyłączy pompę c.o dla danej strefy, jeżeli mamy więcej stref po osiągnięciu przez wszystkie czujniki temperatury zostanie wyłączony  piec gazowy lub inne źródło ciepła . Obniżenie temperatury poniżej zadanej wartości spowoduje automatyczne załączenie źródła ciepła ,pompy danej strefy i głowicy termicznej danego obwodu grzewczego. W okresach przejściowych mamy możliwość automatycznego wyłączenia ogrzewania w słoneczny dzień  z pomocą czujnika temperatury zewnętrznej.

Zastosowanie takiego rozwiązania daje użytkownikowi możliwe maksymalne oszczędności użytkowanego systemu.

Układy sterowania ogrzewaniem nie występują w wersjach standardowych ponieważ każdy system grzewczy różni się sposobem wykonania,techniką i możliwościami sterowania. Zapraszamy do złożenia zapytanie ofertowego do naszej firmy w celu przedstawiania oferty. Prosimy o krótki opis systemu:
- ilość pomieszczeń -czujniki przewodowe lub bezprzewodowe

- ilość stref grzewczych ( pięter lub pomp c.o )

- źródło grzewcze – pompa ciepła / piec gazowy / ogrzewannie elektryczne

Każdy układ poza wykonaniem  indywidualnym posiada w standardzie dodatkowo trzy czujniki temperatury  wraz z niezależnymi termostatami- każdy czujnik ma przypisany  przekaźnik. Termostaty możemy wykorzystać do dodatkowego sterowania innymi urządzeniami – np.zasobnik wody, wyłączenie  c.o przy wysokiej temperaturze zewnętrznej ( słoneczny dzień)  i inne.

W wykonaniu standardowym układ posiada również 8 niezależnych wejść sygnałowych do podłączenia urządzeń zewnętrznych dla ochrony naszego mienia:

  • czujnik zalania,
  • czujnik ciśnienia,
  • czujnik braku zasilania,
  • czujnik przepływu,
  • alarm i wiele innych według własnej wyobraźni.

 

GSMTRONIK – strona główna